Windows Phone için Whatsapp indir

Dünya üzerinde akıllı telefonların kullanım sayısı her geçen gün artar iken milyonlarca kişi artık ellerinden bu telefonları düşürmüyor. Her alanda ihtiyaç duyulan bir araç haline gelen akıllı telefonlar uygulamalar sayesinde çalışıp, işlev görür iken en popüler uygulamadan biri de whatsapp uygulamasıdır. Ücretsiz bir iletişim uygulaması olan whatsapp Windows phone cihazlar ve diğer tüm akıllı cihazlarda kullanılabilmektedir. Yine whatsapp uygulamasının yüklü olduğu cihazlar ile sohbet etmenizi, resim göndermenizi, video göndermenizi, toplu mesajlar gönderip, grup sohbetleri oluşturmanızı sağlayan whatsapp uygulamasını Windows phone cihazınız için de ücretsiz olarak indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows Phone için Whatsapp Nasıl Yüklenir

Tüm cihazlarda olduğu gibi Windows phone cihazınıza da öncelikle uygulama bölümünden whatsapp uygulamasını indiriyorsunuz. Daha sonra kurulum için tıklıyoruz ve karşımıza ilk olarak telefon numaramızı gireceğimiz alan geliyor. Buraya telefon numaramızı giriyoruz ve ardından telefonumuza bir doğrulama mesajı geliyor. Bu mesaj içerisinde yer alan kodu whatsapp uygulamasında açılan pencereye girerek devam ediyoruz. Daha sonra gelen ekran sizden bir isim seçmenizi sağlayacak. Buraya whatsapp kullanan kişilerin sizi hangi isim ile kullanacağını giriyoruz ve ardından devam et diyerek bir profil fotoğrafı belirliyoruz. Bu profil fotoğrafı ve görünen ismi daha sonra ayarlar bölümünden değiştirebileceğinizi de ayrıyeten belirtelim. Ardından devam et diyoruz ve otomatik olarak rehberinizdeki arkadaşları whatsapp listesinde de görebileceksiniz.

Windows Phone için Whatsapp indir

Windows Phone için Whatsapp ve Özellikleri

Whatsapp’ın genel özelliklerinin tamamı Windows Phone telefonlarında da kullanılabilmektedir. Temel olarak whatsapp özellikleri ise;

  • Ücretsiz kişisel ve grup sohbetleri yapılması,
  • Toplu mesaj özelliği ile binlerce kişiye tek saniyede ulaşılması,
  • Ücretsiz ses ve video dosyaları gönderilmesi,
  • İnternet bağlantısı üzerinden görüntülü arama yapılması,

Başlıca özellikler arasında yer almakta. Bunun dışında profil fotoğrafı ve durum güncellemesi uygulamaları ile son dönemlerde tıpkı bir sosyal ağ olarak da kullanılan whatsapp da isterseniz bulunduğunuz konumu çok kısa ve kolay bir şekilde arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Aynı anda pek çok dosya alışverişi yapabileceğiniz uygulamayı hemen deneyin.

2 Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Android için Whatsapp indir

Blackberry için Whatsapp indir