Whatsapp WEB – Bilgisayar için Whatsapp

Whatsapp web özelliği ile artık Whatsapp PC üzerinden kullanmak mümkün. Bilgisayarda vakit geçirirken whatsapp uygulamasından mesajlaşmak için telefonu da elinizde tutmak bir çok kişi için sorun oluşturuyordu. Whatsapp WEB uygulaması bu sorunun kesin çözümü olarak gözüküyor.

Whatsapp Web ile artık çok daha hızlı bir şekilde mesaj, resim, video, dosya yollayabileceksiniz. Whatsapp telefon uygulaması üzerinden yaptığınız her şeyi Whatsapp WEB ile yapabilmeniz mümkün. Whatsapp pc üzerinden kullanabilmeniz için telefonunuzda Whatsapp uygulaması yüklü olmalıdır. Telefonu bir defa tanıtmanız yeterlidir. Telefonunuz (çok uzakta olmadıkça) evinizin içinde diğer bir odada dururken siz bilgisayar üzerinden Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz.

Whatsapp web nedir

Web.whatsapp.com adresi üzerinden telefonumuzdaki Whatsapp uygulaması ile yapabildiğimiz her şeyi bilgisayarımızdan yapmamızı sağlayan uygulamadır. Facebook, Whatsapp uygulamasını satın aldıktan sonra ziyaretçilerin isteklerine daha çok kulak veriyor. Uygulamada sürekli olarak yenileme ve gelişim söz konusu oldu.

Whatsapp web sitesi üzerinden telefonunuzu bir defa tanıttıktan sonra kullanabiliyorsunuz. Whatsapp WEB kullanımı gerçekten çok rahat oluyor. Kullanan insanların geri dönüşleri çok olumlu. Firma sadece telefonlar için olan uygulamayı değil ayrıca web üzerinden kullanılan uygulamayı da geliştirmeye devam ediyor. Bir çok yeni özellik kısa süre içinde bizi bekliyor olacak.

Whatsapp web uygulamasının tek eksi yönü Apple platformunda uygulanan kısıtlama sonucu iOS kullanıcılarının bu özellikten faydalanamaması olarak gözüküyor. Bunun Whatsapp firması ile çok ilgisi yok fakat iOS kullanıcılarının da bu özelliği kullanmak istedikleri bir gerçek.

Whatsapp web nasıl kullanılır

Whatsapp web nasıl kullanılır sorusunun ilk temel şartları, telefonunuzda whatsapp uygulaması olmalı ve son sürümü yüklemiş olmalısınız. Ayrıca bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısı yüklü olmalı. Çünkü diğer tarayıcıları desteklemiyor.

İlk adım: Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üstte bulunan ayarlar kısmına tıklayın. Burada bulunan WhatsApp Web bölümüne tıklayın.

İkinci adım: Bilgisayarınızdan Google Chrome tarayıcısı açın ve web.whatsapp.com adresine girin. Karşınıza QR kodu çıkacak. Bu hızlı tanıma kodunu telefonunuzun ekranına tutarak birbiri ile senkronize olmasını sağlayın.

Whatsapp web özelliğini tanıttıktan sonra bir çok yan site çıkıp sizi direk Whatsapp uygulamasına bağladığını söyleyecektir. MSN konusunda yıllar önce aynı şey yaşandı. Oraya bağlanmak için telefonunuzdan bir çok izin vermeniz gerekiyor. Sorun yaşamama ve dolandırıcılığı önlemek için resmi web sitesi üzerinden bağlanmanızı tavsiye ederiz.

7 Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nokia için Whatsapp indir

Whatsapp Durumları