Whatsapp Masaüstü Uygulaması

Whatsapp masaüstü uygulaması ile artık iletişim çok daha kolay. Uygulama sayesinde artık Whatsapp ile bağlantınız kopmayacak. Nerede olursanız olun Whatsapp sohbetleriniz hep yanınızda olacak. Whatsapp Web uygulamasında olduğu gibi Whatsapp masaüstü uygulaması da telefonunuz ile tam olarak bağlantılı. Yani masaüstü uygulamasında ne yaparsanız bu telefonunuza da yansıyacaktır.

Masaüstü uygulaması iPhone kullanıcılarına müjde ile geldi. Çünkü iOS kullanıcıları iPhone’de bulunan kısıtlamalar sayesinde web uygulamasından faydalanamıyorlardı. Whatsapp masaüstü uygulaması ise iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Masaüstü uygulamasını kullanmak için Windows8+ ve Mac OS 10.9+ işletim sistemlerine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca yine web uygulamasında olduğu gibi WhatsApp son sürümü telefonunuza yüklemiş olmanız gerekmektedir.

Whatsapp masaüstü uygulaması nasıl kullanılır

Whatsapp masaüstü uygulaması, web uygulaması ile aynı mantıkta çalışıyor. Masaüstü uygulamasını indirdikten sonra yine telefonda bulunan Whatsapp ayarlar bölümüne giderek “Whatsapp web” bölümüne tıklayıp, bilgisayar ekranındaki QR kodunu telefonunuza tanıtmanız gerekmektedir. Whatsapp Web nasıl kullanılır diye merak edenler sayfamızı ziyaret edebilir.

Whatsapp bilgisayar kullanımına uygun olarak tasarlanan masaüstü uygulaması ile bilgisayar ile uğraşırken ayrıca telefonla mesaj yazmak zorunda kalmazsınız. Her şeyi bilgisayardan kolaylıkla yaptığınızda ne kadar pratik olduğunu fark edeceksiniz.

Whatsapp masaüstü uygulaması indirmek için TIKLAYIN

Whatsapp masaüstü uygulaması nasıl indirilir?

Yukarıda bulunan linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Mac veya Windows PC” linkine tıklayın. Bilgisayarınıza 61.5 MB boyutunda bir EXE dosyası inecek. Kurulum için indirme bittikten sonra EXE dosyasını çalıştırın ve kurulum aşamasındasınız.

Görünüm olarak Whatsapp Web uygulaması ile aynı görüntüye sahiptir. Kullanımı kolay ve sade olan bu uygulama sayesinde artık Whatsapp çok daha kullanışlı ve hızlı şekilde bilgisayarınızda yerini alıyor. Ayrıca telefon uygulamasında yapabildiğiniz her şeyi bu uygulama ile yapabiliyorsunuz.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp nedir?

Whatsapp Gold Nedir? Tuzağa Düşmeyin