Whatsapp Görüntülü Konuşma

800 milyondan fazla kullanıcısı olan ve akıllı telefonların vazgeçilmezleri arasında yer alan whatsapp uygulaması pek çok özelliği ile göz dolduruyor ve tercih ediliyor. Son dönemlerde sadece akıllı telefon ve tabletlerde değil web üzerinden de kullanılabilir hale gelen whatsapp her geçen gün hayatımıza yenilikler ile merhaba derken son çıkan görüntülü konuşma özelliği de milyonlarca kişinin beklentisini karşılıyor. Whatsapp uygulamasının yeni özelliği olan görüntülü konuşma ile herhangi bir ek işlem yapmadan, herhangi bir ek uygulamaya gerek duymadan karşınızdaki kişi ile görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Tabii ki bu görüntülü konuşmanın gerçekleşmesi için her iki cihazda da whatsapp uygulamasının yüklü olması gerekiyor.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Whatsapp görüntülü konuşma nasıl yapılır sorusuna cevap olarak uygulamanıza ekstra bir özellik eklemeniz gerekmiyor. Tek sorun ise Whatsapp uygulaması sürümü en günceli olmalıdır. Sürüm güncellemesi yaptıktan sonra ekranın sağ üstünde bulunan arama butonuna (ekran genişliğine göre bazı telefonlara görüntülü konuşma butonu sesli arama ile aynı yerde) tıklamanız gerekecektir. Güncelleme yapmak için aşağıdaki aşamaları uygulayabilirsiniz.

Whatsapp görüntülü konuşma yapmak için uygulama güncellemesini yapmış olsanız bile konuşmayı yapacağınız kişinin de son sürün whatsapp indirmiş olması gerekmektedir.

Whatsapp ile Görüntülü Sohbet Yapmak

Whatsapp uygulamasını cihazınızın işletim sistemine göre Google Play veya App Store’dan indirerek kurduktan sonra sekmelerden görüntülü sohbeti seçip, sohbet etmek istediğiniz kişiyi tıklamanız yeterlidir. Bu işlem için sizin internet bağlantınızın olması gerektiği gibi karşıdaki kişinin de internetinin o an açık olması gerekmektedir. Whatsapp ile görüntülü sohbet sırasında cihazınızın hem ön kamerasını, hem de arka kamerasını kullanabilirsiniz. İstediğiniz an istediğiniz kamerayı seçmek için bir tuş ekranda sizinle oluyor. Whatsapp’da yenilikler bitmez iken görüntülü konuşma sırasında karşıdaki kişinin ekranına gift göndererek keyifli bir sohbet sürdürebilirsiniz.
Whatsapp aynı zamanda görüşmelerinizin hepsini istatistik olarak sizlere bildirmekte. Son yaptığınız görüşmeler, ne kadar süreli konuştuğunuz ve tekrar aramanız için hızlı araçlar gibi özellikleri yer almakta. Oldukça net bir görüntü ve ses ile yapacağınız whatsapp görüntülü sohbette internet bağlantı hızınız buna etkin bir şekilde rol oynayacaktır.

Whatsapp’ı Olmayan Arkadaşlarınız ile Görüntülü Sohbet Etmek

Eğer bir arkadaşınız ile görüntülü sohbet etmek istiyor ancak arkadaşınızın cihazında whatsapp uygulaması yüklü değil ise ona uygulama üzerinden kısa bir mesaj göndererek whatsapp a davet edebilirsiniz. Maalesef şuanda whatsapp grup sohbetlerinde görüntülü görüşme yapılmamakta. İlerleyen güncellemelerde bu özelliğin gelip gelmeyeceği ise muallak.

5 Yorum

Yorum Yapın
  1. Whatsapp bile dayanamadı, görüntülü görüşme özelliği getirdi ama esdurumuhakkimiz, ailemi bi arada istiyorum fatih

  2. Whatsapp’a görüntülü arama gelmiş. Sakar stalkercıların bittiği andır adam yanlışlıkla bi görüntülü ararsa gitti

  3. Whatsapp görüntülü konuşmayı sevmedim belki pijamalarımla salomanjede makaron çay keyfi yapıyorum ne arıyorsunuz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Tablete Whatsapp Yüklenir mi ?

WhatsApp Neden Kullanılmalı? Avantajları nelerdir?