Whatsapp Gold Nedir? Tuzağa Düşmeyin

WhatsApp Gold son günlerde meşhur olan bir söylem oldu. Şunu öncelikle belirtelim ki WhatsApp uygulamasının gold diye bir bölümü yok. Yani telefonunuza gelen WhatsApp Gold mesajları tamamen dolandırma amaçlı yollanıyor. Whatsapp indirmek ve kullanmak için ekstra bir ücret gerektirmez. Whatsapp uygulamasında ücret ödeyerek fazladan özellik sahibi olmazsınız.

Gelen mesajda genel olarak, WhatsApp uygulamasının gold bölümüne geçerek avantajlı ve detaylı kullanabileceğiniz söyleniyor. Size bir uygulama indirip kurmanızı istiyor. Yeni uygulamayı telefonunuza veya bilgisayarına kurduğunuzda ilk etapta bir şey gözükmese bile şifreleriniz ve online ticaret yaptığınızda kredi kartı bilgileriniz onların eline düşecektir.

Bundan nasıl korunacağız diye düşünürsek, indireceğiniz uygulama, program ve oyunları kesinlikle resmi sitesinden veya resmi uygulama marketlerinden indirin. Apple Store ve Play Store kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sitemizde bulunan uygulamalar bu sebeple direk resmi sitesine yönlendirmektedir.

Hırsızlık uygulaması gelen mesajlar, WhatsApp Gold üyeliği ile ilgili mesajların içinde bulunan linke tıklayarak direk uygulama iniyor ve siz de bunu çalıştırdığınızda bilgilerinizi ele geçiriyor. Bilmediğiniz mesajlarla gelen linklere kesinlikle tıklamayın, yanlışlıkla tıklasanız bile inen uygulamayı kesinlikle açmayın. İnen uygulamayı silin ve sağlam bir antivirüs ile telefon veya bilgisayarınızı kesinlikle taratın.

Teknoloji uzmanları ortaya çıkan dolandırıcılık olaylarının kısa sürede yayılması ve yeni yöntemlerin tam duyulmadan en büyük dolandırıcılıkların yapılması ise önlem almayı zorlaştırıyor. Mesajları yollayanlar arkadaşlarınız olsa bile tıklamayın çünkü onların isteklerinin dışında yollanan mesajlar olabilir.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp Masaüstü Uygulaması

Whatsapp Gif Nasıl Gönderilir?