WhatsApp Neden Kullanılmalı? Avantajları nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin en popüler uygulamalarının başında şüphesiz ki Whatsapp ilk sırada yer almakta. Pek çok rakibi olmasına rağmen hiçbiri Whatsapp uygulaması kadar etken ve etkili olamaz iken pek çok farklı özellik iletişime eklentileri arasında Whatsapp’ı daha popüler kılıyor. Peki nedir Whatsapp uygulamasının bu kadar popüler olmasını sağlayan özellikler? Neden Whatsapp uygulaması diğer uygulamaların önüne geçiyor detaylı bir şekilde göz atalım.

  • Ücretsiz Bir Uygulama : Whatsapp tamamen ücretsiz olarak indirip yükleyebileceğiniz ve ömür boyu kullanabileceğiniz bir uygulamadır. İletişim uygulaması için mobil cihazların bir numaralı tercihi olan Whatsapp bu özelliği ile şuanda 800 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.
  • Kişisel ve Grup Sohbetleri : Artık SMS devri neredeyse tamamen bitmiş durumda. Artık yeni hat sahipleri hat özelliği olarak SMS paketleri yerine internet paketlerine göz atmakta, fazla olanları tercih etmekte. Whatsapp ücretsiz indirilip kullanılır iken ücretsiz olarak kişisel ve grup sohbetleri yapmanızı sağlar.
  • Ses ve Video Paylaşımı : İnternette gördüğünüz, kendi çektiğiniz video ve ses kayıtlarını ücretsiz ve hızlı olarak anlık bir şekilde karşıdaki kişi ile paylaşabilirsiniz. Hem de bunda herhangi bir sınır yok. İsterseniz milyonlarca video çekerek veya ses kaydı yaparak gönderebilirsiniz.
  • Toplu Mesaj Özelliği : Whatsapp ile artık toplu mesaj göndermek çok daha kolay ve zahmetsiz. Özellikle özel günlerde rehberinizdeki arkadaşlarınıza mesaj gönderir iken tek tek uğraşmak zorunda kalmadan toplu mesaj özelliği ile gruplandırma bile yaparak sadece birkaç saniye içerisinde mesajınızı ulaştırabilirsiniz.
  • Görüldü ve Son Okuma Özelliği : Pek çok Whatsapp kullanıcı için iyi, pek çoğu için de kötü ve istenmeyen bir özellik. Attığınız mesajın karşı tarafa ulaşıp ulaşmadını, okuyup okumadığını Whatsapp ın bu özelliği ile görebilirsiniz.
  • Ücretsiz Yedekleme : Telefonunuza bir şey olması veya yanlışlıkla Whatsapp uygulamasını silmek sizi üzmesin. Whatsapp uygulamasının en güzel yanı da seçeceğiniz bir mail adresinize ücretsiz olarak sohbet ve dosyaların yedeklemesini yapmaktır.

3 Yorum

Yorum Yapın
  1. whatsapp,mesaj,sınırsız dkka, messenger v.b. bir çok iletişim imkanımiz varken neden özellikle ınstagram anlam veremiyorum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Görüntülü Konuşma

Android için Whatsapp indir