iPhone için Whatsapp indir

iPhone için WhatsApp kurulu telefon

İphone kullanıcılarınn işletim sistemi olan iOS kendine has özellikleri ile dikkat çekiyor. İphone için Whatsapp indirme işlemi diğer iPhone uygulamalarından farksızdır. Dünya üzerinde Android ile birlikte en çok kullanılan işletim sistemi olan iOS kullanıcılarının bir çok uygulaması Android uygulamalardan farklı işler. İki işletim sistemine gelen güncellemeler farklı zamanlarda ve farklı özelliklerle gelebilir. iPhone kullanıcıları whatsapp indirmek için App Store kullanmaları gerekmektedir.

iPhone için Whatsapp indirmek isteyenlerin kesinlikle App Store uygulaması veya Whatsapp uygulamasının kendi resmi web sitesi üzerinden indirmelerini tavsiye ediyoruz. Sitemiz üzerinden başlattığınız indirme istekleri itunes.apple adresine yönlendirilerek güvenli indirme deneyimi yaşamanızı sağlar. İnternette başka bir siteden indireceğiniz Whatsapp dosyaları başka içerikte olabilir ve kurulumdan sonra bilgilerinizi çalabilir.

iPhone için whatsapp uygulaması Android ile aynı özellikleri içerir. Anlık mesaj yollama, video yollama, ses kayıtları yollama, dosyalar yollayabilme özellikleri iPhone kullanıcıları için en çok kullanılan özelliklerdendir. Ayrıca bir kaç farklı ayar yaparak görüntülü konuşma özelliğini aktif edebilirsiniz.

Whatsapp İphone indir

iPhone için Whatsapp indirmek isteyenlerin yapacakları diğerlerinden çok farklı olmayacaktır. AppStore giriş yapan iPhone kullanıcıları arama bölümüne “Whatsapp” yazarak uygulamayı bulabilirler. Uygulama marketinden Whatsapp indirmek ise tamamen ücretsiz. Sizden ücret isteyen veya başka dosyalar indirmek zorunda bırakan sitelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Whatsapp uygulaması iPhone kullanım tüyoları

Whatsapp uygulaması eskinin aksine kendini sürekli geliştiren ve kullanıcılarının görüşlerine önem vererek güncellemeler yapıyor. Whatsapp uygulamasını gün içinde defalarca kullansak bile bir çok özelliğinin farkında değiliz.

Kimler Whatsapp uygulaması kullanıyor

iPhone kullanıcılarının kimler Whatsapp kullanıyor diye öğrenmek isterse yapması gereken tek şey favoriler kısmına girerek listeye giren kullanıcıları görmek. Bu listedeki kişiler Whatsapp uygulamasına sahip kişilerdir.

Hangi cihazları destekliyor

Whatsapp uygulaması şaşırtıcı olarak iOS 6 ve daha sonra çıkan işletim sistemlerini desteklemiyor. iOS kullanıcıları ise sorunsuz olarak kullanıyor. Ayrıca iPod ve iPad cihazlarında Whatsapp uygulaması desteklenmiyor.

iPhone kullanıcıları medya, kişi, konum nasıl yollar

İlk olarak yollama işlemini yapmak istediğiniz kişinin whatsapp sohbet ekranını açın.

  • Fotoğraf veya video yollamak için yapmanız gereken fotoğraf çek butonuna tıklayarak çekimi yapıp gönder tuşuna basmak olacaktır. iPhone kullanıcılarının önceden kameraya izin vermiş olmaları gerekmektedir. Hazır video ve fotoğraf yollamak isteyenler ise galeri kısmına girerek paylaş bölümünü kullanmaları gerekmektedir.
  • Belge paylaşımını yapmak için istediğiniz belgeyi seçerek paylaş butonuna tıklayın. iCloud veya Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive kullanarak belge paylaşabilirsiniz. Belge paylaşma limiti ise 100 MB olarak belirlenmiş.
  • Konum paylaşmak isteyenler ise Konum paylaş bölümünü kullanarak yakınındaki yerlerden birisini seçebilirler.

Whatsapp üzerinden kişiyi engelleme ve engeli kaldırma

Birisini engellemek için yapmanız gereken sohbet ekranına geldikten sonra üst kısımda yer alan “Kişiyi Engelle” bölümüne tıklamak olacaktır. Bu yöntem eğer kişi sizin listenizde ekli değilse geçerlidir. Engellemek istediğiniz kişi listenizde ekliyse “WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenenler’e gidip Yeni Ekle” yolunu kullanarak engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kişiyi nasıl silerim

Whatsapp üzerinden birisini silmek isterseniz sohbet ekranına gelin, kişinin sol üstte yer alan düzenle butonuna tıklayın. Önünüze gelen kişinin bilgilerinden oluşan sayfayı en alta çekin ve “Kişiyi Sil” butonuna tıklayın.

Mesaj nasıl yıldızlanır ve yıldız nasıl kaldırılır

Sonra görmek istediğiniz ve unutmamanız gereken bir mesajı yıldızlamak için mesajın üzerine basılı tutun ve önünüze gelen seçenekten “Yıldız” seçeneğine dokunun. Eğer yıldızı kaldırmak isterseniz de aynı yöntemle yıldızlı mesaja basılı tutarak önünüze gelen ekrandan “Yıldız” seçeneğini kaldırın.

Yorum

Yorum Yapın
  1. Bayadır iphone 7 aldırmak için bahane arıyordum az önce babam aradı benim telefon bozuldu sana yeni alalım seninkini bana ver dedi. Artık Whatsapp benim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Blackberry için Whatsapp indir

Nokia için Whatsapp indir