Android Tablete Whatsapp Yüklenir mi ?

Akıllı telefonlar için vazgeçilmez bir iletişim uygulaması olan Whatsapp, sim kart kullanılan tabletlerde de kullanılabilmektedir. Android tablete Whatsapp nasıl yüklenir sorusunun cevabını detaylı olarak verdik. Farklı yöntemler ile sim kart özelliği olmayan tabletlerde de Whatsapp kullanılabilir. Eğer tabletiniz sim kart kullanılan bir model ise sizde tablette Whatsapp uygulaması kullanabilirsiniz. Hemen Whatsapp’ın genel özelliklerine ve tablet için kullanımına göz atalım.

Whatsapp Tablette Nasıl Kullanılır?

Tabletiniz sim kart destekliyor ise Whatsapp kullanmak oldukça kolaydır. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi uygulamalar bölümünden indirerek sim kartın numarası ile kayıt işlemini yapıyor ve hemen kullanmaya başlıyoruz. Peki ya tablette sim kart yok ise nasıl kullanılabilir? Hemen onu anlatalım.
Whatsapp’ın temel olarak çalışmasının yolu telefon numaranızın olması ve doğrulama kodunun başarılı bir şekilde girilmesidir. Eğer akıllı telefonunuz olsun veya olmasın tablet için Whatsapp kullanmak istiyorsanız uygulamayı indirip tabletiniz kurabilir ardından da doğrulama bölümüne geldiğinizde diğer cihazda kullandığınız telefon numarasını yazarak gelen mesajı uygulamanın kurulum ekranındaki alana yazabilirsiniz.

Tabletinizin sim kart özelliği yoksa Whatsapp kullanmanızın iki yolu var. Birinci yolu Whatsapp WEB üzerinden kullanmak olacaktır. İkinci yok ise Whatsapp uygulamasının android APK dosyasını indirerek çalıştırmak olacaktır.

  1. Whatsapp WEB uygulaması bilgisayar üzerinden çalıştığı gibi tabletlerde de çalışıyor. Bunun için yapmanız gereken Whatsapp WEB QR kodunu bağlanmak istediğiniz telefona okutmak. Detaylı bilgi almak için Whatsapp WEB sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
    [button-red url=”https://www.whatsappindir.org/whatsapp-web/” target=”” position=”center”]Whatsapp WEB Hakkında Detaylı Bilgi[/button-red]
  2. Android tablete Whatsapp yüklemenin diğer bir yolu ise APK dosyasını tablete yükleyip çalıştırmaktır. Telefona yapılan basit kurulumun aynısını yaptıktan sonra sizin telefon numaranızı tanımayacaktır. Sizden telefon numarası istediğinde bağlanmak istediğiniz numarayı yazarak onaylamanız gerekir. Bunun için girdiğiniz telefon numarasının açık ve ulaşılabililir olması gereklidir. Çünkü doğrulama kodunu telefonda kullanılan Whatsapp gibi otomatik olarak onaylamayacaktır. Gelen doğrulama kodunu manuel olarak girdiğiniz taktirde Android tablette Whatsapp kullanabileceksiniz. Android tablete Whatsapp yüklemenin detaylı anlatımı için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.[button-red url=”https://www.whatsappindir.org/android-icin-whatsapp/” target=”_self” position=”center”]Whatsapp Android Cihazlara Yükleme[/button-red]

WhatsApp Nedir?

Whatsapp, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılmakta olan ücretsiz bir iletişim eklentisidir. Rehberinizde yer alan kullanıcılar ile iletişim halinde olmanızı internet bağlantınız sayesinde yapmaktadır.

Whatsapp Neden Kullanılmalıdır?

Özellikle akıllı telefon ve tabletlerin yaygın kullanımı ile birlikte SMS atmak tarih oldu. Yeni iletişim yöntemi ise 500 milyondan fazla kişinin tercih ettiği Whatsapp uygulamasıdır. Sizde Whatsapp uygulaması indirerek ücretsiz bir şekilde yine Whatsapp uygulaması olan arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz.

Whatsapp Özellikleri Nelerdir?

Whatsapp temel olarak sms ile aynı işlevi görmektedir. İnternet bağlantısı sayesinde herhangi bir ücret ödemeden mesaj göndermenizi sağlar. Sadece mesaj özelliği olmayan Whatsapp da isterseniz görüntülü aramam dahi yapabiliyorsunuz. Dünyanın diğer ucunda olan yakınlarınız ile tamamen ücretsiz bir şekilde Whatsapp sayesinde görüntülü konuşabilirsiniz. Whatsapp aynı zamanda ses ve video göndermenizi, grup sohbetleri yapmanızı ve toplu mesaj atmanızı da sağlayan gelişmiş bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp Gif Nasıl Gönderilir?

Whatsapp Görüntülü Konuşma