Android için Whatsapp indir

Akıllı telefon ve tabletler için en çok kullanılan işletim sistemi Android’tir. Dünyada en çok satılan markaların (iPhone hariç) bir çoğu android işletim sistemi kullanmaktadır. Android işletim sisteminin diğerlerinden bir çok avantajı vardır. Uygulama mağazasında bir çok şey ücretsiz ve aradığınız her şeyin farkı bir muadili vardır. Android kullanıcıları uygulama pazarı olarak Google Play Store kullanıyorlar.

Android için Whatsapp indirmek isterseniz Google Play Store kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü başka yerden indireceğiniz APK dosyaları, telefonunuza zarar verecek bir uygulamayı barındırıyor olabilir. Sitemizden Whatsapp indirmek isteyenleri resmi indirme sayfasına yönlendiriyoruz. Böylelikle insanların zarar görmesini engellemiş oluyoruz.

Android için Whatsapp indirdikten sonra anlık olarak mesaj, video, fotoğraf, ses kaydı ve dosya yollayabiliriz. Görüntülü konuşma özelliği de Android cihazlardan sorunsuz olarak gerçekleşmektedir. Ayrıca Whatsapp üzerinden gruplar kurarak arkadaşlarımızla toplu halde konuşabiliriz.

Whatsapp android indir

whatsapp android indir seçeneğini kullanmak için yapmanız gereken ilk şey altta verdiğimiz linke tıklayarak Google Play mağazasının Whatsapp bölümüne ulaşmak. Uygulama üzerinde “YÜKLE” bölümüne tıklayın ve APK dosyasının cihazınıza inmesini sağlayın.

Whatsapp uygulaması yüklenme işlemini tamamladıktan sonra aynı sayfa üzerinde aç bölümü oluşacaktır. Bunu kullanmasanız bile telefonunuzun kullandığınız ekranına kısayolu oluşacaktır. Artık Android için Whatsapp yükleme işlemi tamamlanmıştır.

Android Cihazlar için Whatsapp

Android Whatsapp kullanımı

Whatsapp indirdikten sonra uygulamayı açın ve karşınızda sohbet etmek istediğiniz kişiyi seçerek yazmaya başlayın. Her şey bu kadar kolay. Eğer iletişime geçmek istediğiniz kişi ana ekranda gözükmüyorsa veya telefon rehberi listesinde olmayan birisi ile iletişime geçmek için arama butonuna basarak bulabilirsiniz. Aradığınız kişiyi bulmak için tam olarak telefon numarasını Whatsapp arama bölmesine yazmanız yeterli olacaktır.

Whatsapp uygulaması yayınlandıktan kısa süre sonra popüler oldu ve bu popülariteyi hiç yitirmedi. Hatta bir çok SMS şirketinin büyük zarar etmesine sebep oldu. En çok kullanılan iletişim uygulamalarından birisi olan Whatsapp Messenger, Google Play Store’de 1 milyar ile 5 milyar arasında indirilmiş olarak gözüküyor. Bu açıdan piyasadaki rakiplerinin bir çoğunun önünde olduğunu belirtebiliriz.

Android whatsapp son görülme kapatma

Android whatsapp son görülme kapatma işlemi için gizlilik ayarlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Whatsapp yükleyenlerin standart olarak okundu bilgisi, son görülme, profil fotoğrafı bilgileri herkese açıktır. Bunları değiştirmek isterseniz yapacağınız bir kaç ufak değişiklik yetecektir.

  • Ayarları değiştirmek için Whatsapp uygulamasının menü bölümüne tıklayın.
  • Menü bölümünden Ayarlar kısmına gelin.
  • Ayarlar sekmesinde Hesap kısmına gitmemiz gerekiyor.
  • Hesap bölümünde bulunan Gizlilik bölümü bizim aradığımız yerdir.

Son görülme, profil fotoğrafı veya durumunuzu artık istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Online olduğunuzda yazan “Çevrimiçi” ve birisine yazdığınızda beliren “Yazıyor” gibi ibareleri kapatma ihtimaliniz yoktur.

Herkes: Bu şekilde ayarladığınızda Son görülme, profil fotoğrafı ve durumunuz herkes tarafından görülecektir.

Kişilerim: Bu şekilde ayarladığınızda Son görülme, profil fotoğrafı ve durumunuz sadece telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülecektir.

Hiç Kimse: Ayarlarınızı böyle yaparsanız hiç kimse göremeyecektir.

Android whatsapp yedekleme

Sohbet ve medyaları Android üzerinden Whatsapp kullananlar Google Drive’a yedekleyebilir. Yedeklemenin bize sağlayacağı avantaj telefonumuzu değiştirsek bile hiç bir şey kaybetmemiş olacağız. Google Drive üzerinden yedekleme alabilmek için telefonunuzda Google Play Store yüklü, Google Drive yüklü ve telefon ile senkronize edilmiş ve Drive alanınızda yeteri kadar boş yer olmalıdır.

  • Yedeklemeyi başlatmak için Whatsapp açın.
  • Menü sekmesine tıklayın.
  • Sohbetler sekmesine tıklayın.
  • Sohbet yedeği kısmına gelin.
  • Google Drive’a yedekle’ye bölümüne gelin ve yedekleme zamanını seçin.
  • Yedekleme için seçtiğiniz Google hesabını kesinlikle unutmayın.

5 Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Neden Kullanılmalı? Avantajları nelerdir?

Windows Phone için Whatsapp indir