Aileniz, arkadaşlarınız, komşularınız hatta yaşlı terzi Muhsin Amca bile artık Whatsapp kullanıyor. 50 milyonu aşkın kullanıcısı, yüz binleri aşkın anlık kullanıcısyla geçen hafta 19 milyar dolara Whatsapp Facebook’ a satıldı. WhatsApp, arkadaşlarınız ve ailenizle sohbet etmenizi kolaylaştırmak için telefon numaranızı kullanır. Böylece, herhangi bir kullanıcı ismi hatırlamak ya da arkadaş isteği kabul etmek zorunda kalmazsınız. Telefon numaranızı doğrulama işlemi size kolaylık sağlamak üzere tasarlanmıştır; fakat telefon numaranızı doğrulamada sorun yaşıyorsanız, lütfen aşağıdakileri kontrol ettiğinizden emin olun: App Store’ dan ve Google Play‘ den Whatsapp apk en son sürümünü yükleyin.Telefon numaranızı WhatsApp‘a doğru biçimde girin.

Whatsapp kaydol için karşınıza çıkan ekranda telefon numaranızı tam biçimiyle ülke kodu da dahil (ülke listesinden ülkenizi seçebilirsiniz) girin. ‘Ülke kodunuz ve telefon numaranız’ yazan ilk kutuya ülke kodunuzu, ikinici kutuya telefon numaranızı girin. Bir Türkiye telefon numarası örneği: + 90 555 272 0911. Lütfen numaranızın başında bulunan sıfırları(0) veya çıkış kodunu kullanmayın. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra Whatsapp giriş yapabilirsiniz.

Çok nadirde olmasına rağmen, eğer bu dediklerimizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptığınızda halde telefonunuza aktivasyon mesajı gelmiyorsa; öncelikle Whatsapp’ ı telefonunuzdan silin. Ardından telefonunuzu açıp kapayın. Daha sonra uygulamayı tekrar indirin ve yönergeleri dikkatlice okuyup tekrar giriş yapın.